Kayan Yazıda Renklerin Önemi

Kayan Yazıda Renklerin Önemi

kayan yazı renkler

Kayan yazı olarak düşüncemiz reklam ilk olarak algıda başlar.reklamınızı müşterinizin nasıl algıladığı sizin ürün satma sürecinizi etkiler.Kayan yazı tüketicinin dikkatini çekmek, aklında kalmak ve pazarlama reklam stratejilerinin temel hedefleridir. Onun için kayan yazı  tabelanızda kullanacağınız renkler sizin için çok önemlidir.

Kırmızı kayan yazı:Satışın rengidir. Heyecan ve yüksek enerjiyi çağrıştıran ve en fazla kullanılan renktir. Bilinç altını en fazla uyaran, dinamik, tutkulu ve dikkat çekici bir renktir. Genellikle giyimde tercih edilen kırmızı, atletik, güçlü, tutkulu, heyecanlı, sıcak, hareketli ve dışadönük bir yapıyı temsil eder. Özellikle dikkat çekmesi istenilen satış noktalarında kullanılmalır.

Yeşil kayan yazı: Yeşil renk tazeliği ve şifayı çağrıştırır. Doğallığın, sağlığın ve dengenin rengidir. Sakinleştirir, güven verir.Düşünmeyi kolaylaştırdığı ve hızlandırır. Güvenliğin önemli olduğu sektörlerde yeşil rengin kullanımı uygundur.

Sarı kayan yazı: Sarı, güneşin ve sıcaklığın olduğu kadar altının, zenginliğin ve lüksün de sembolüdür. Dikkat ve uyarının rengidir. Bu nedenle satış noktalarında kullanımı uygundur.

Beyaz kayan yazı: Temizlik, parlaklık, sadelik ve masumiyet duyguları uyandırır. Gözün en parlak algıladığı renk beyazdır. Beyaz renk, satış noktalarında zıtlık oluşturarak dikkati çekmek kullanılır.

Mavi kayan yazı: En ciddi renktir. mavi,sağlam, emin izlenimini verir ayrıca banka ve finans sektörlerinin de tercihidir.

Hakkında admin

Kayan Yazı Imalatı Yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.